Březen 2007

Pár tipů jak se nenudit!!

9. března 2007 v 9:44 Kraviny/články
  1. VRHNI SE NA ŠATNÍK! - Staré kousky, které se už léta krčí na dně skříně, dej na charitu nebo zauvažuj, jestli by se jim přešitím nebo nějakou jinou úpravou ( batikou, malováním ... ) nevrátil dávno ztracený šmrnc!
  2. PRUBNI KÁMOŠE! - Sedni ke kompu a pošli jim pod trhlou přezdívkou mail, nebo jim zavolej z telefonní budky a bav se tím, že nevědí o koho jde. Nezapomeň se po nějaké chvíli přiznat a pozeptat se, jak se jim vede.
  3. HEJBEJ SE, HEJBEJ! - Pořádný pohyb jako tanec, běh aerobic a další zaplaví tvé tělo tzv. ,,hormony štěstí" - endorfiny! Poptej se kámošů, zabrouzdej na netu a vyber si sport, který by byl pro tebe ten pravý!
  4. STARÝ ČASÁKY DOBRÝ ČASÁKY! - Můžeš si je znovu přečíst nebo je odnést do sběru, nebo si z nich vytrhat jednotlivé kousíčky, kterými si polepíš čtvrtku a uděláš si tak hezký mozaikový obrázek do svého pokoje, nebo je můžeš věnovat jako dárek babičce!
  5. UVAŘ SI NĚJAKOU MŇAMKU! - Díky tomu, že se soustředíš na recept, nebudeš mít myšlenky na nic jiného. Tvé chutné dílko zkus jíst jinak než se obvykle konzumuje - např. horu špaget zkus zdolat jenom pomocí čínských hůlek! Nebo v létě pozvi kámoše na grilparty =)
  6. DVĚ V JEDNOM! Knížka tě obvykle rozesměje, dneska nezabírá? Napiš si na papírky různá slova, zamíchej je, postupně tahej jeden za druhým a zkus všechna slova podle toho pořadí použít v příběhu, který si vymyslíš. Nebo si vezmi z knihovničky jednu knížku přečti větu, vem druhou a přečti další větu a tak dál a uvidíš jaký zajímavý příběh ti z toho vznikne! To samé můžeš dělat s písničkami!
  7. NAUČ SE NĚCO NOVÉHO! - Pořád sis slibuješ, že až se nebudeš učit, vyzkoušíš ubrouskovou techniku, super líčení, které měla kámoška, zapaříš novou hru! Tak do toho! Nové činnosti obohatí tvůj život a vytrhnou tě z denní rutiny a stereotypu. A potěší tě ještě víc, když ti nový květináč pochválí mamka, zjistíš, že ti nové líčení fakt sekne, nebo že ve hře padl rekord, který nahrál kámoš.
  8. POMÁHEJ! - Zanes nepotřebné věci na charitu … je toho spousta jak pomoc bezmocným, opuštěným a chudým … nebo jen pomoz sousedce … a možná ti z toho i něco padne do kapsy =)
  9. KDOPAK TO MLUVÍ? - Půjč si filmíky, které jsi už dlouho chtěla vidět a mrkni se na ně. Když už je máš jednou zmáklý, pusť si je ještě nějaký z nich znova, ale vypni zvuk a doplň si k němu svůj dabing!
  10. ZAČNI SI PSAT DENÍK! - Napiš si jak do teď proběhl tvůj život!!! Doplň si ho fotkama a obrázkama z novin a časopisů. Potom můžeš pokračovat v psaní každý den.

inspirované článkem ze starého POPCORNU